Ecem Özdiken

Ecem Özdiken

Position: Psikolog
Phone: 0533 831 8162
Email:

29 Nisan 1995 Köşklüçiftlik/ Lefkoşa da doğdum. Okul hayatım boyunca araştırmacı ve liderlik görevini üstlenip, genel olarak kendimi geliştirmeyi hedefledim. Üniversite hayatıma Doğu Akdeniz Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde bulunan eğitim dili İngilizce olan Psikoloji bölümü ile başladım. Üniversite hayatım boyunca birçok seminer ve kongre ile birlikte psikoloji günlerine katılım sağladım. DAÜ de düzenlenen Işık Savaşır Sosyal Psikoloji Kongresine katılım sağladım. Eğitim dönemi boyunca gönüllü olarak ÖZEV Özel eğitim kurumunda, özel eğitim bölümünde özel gereksinimli bireyler (otizm, Down Sendrom vb.) ve aileleri ile çalışma imkanı buldum. Ardından “Bir Dilekte Sen Gerçekleştir” adlı yeni yıl projesi ile özel gereksinimli çocukların dileklerini hayata geçirecek bir proje gerçekleştirdim. Üniversite döneminin 2. Yılından itibaren Değirmenlik Belediyesi Gündüz Yaşlı Bakım Merkezinde stajyer psikolog olarak görev alıp yaşlı bireyler ile ölüm korkusu ve sağlıklı birey olma konularını, Alzheimer, Demans ve buna benzer hastalıklar ile çalışma imkanım oldu.

Mezuniyet sonrasının hemen ardından Uluslararası Kıbrıs Üniversitesin de Pedagojik Formasyon Eğitimini aldım. Bununla birlikte çocuklar üzerine kendimi geliştirip çocuk değerlendirme ve test eğitimi alıp hemen ardından çocuklar üzerine cinsel eğitim atölyesi eğitimine katıldım. Hemen ardından Kıbrıs Sağlık ve Toplum Üniversitesin de Klinik Psikoloji Master Programına başladım. Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Terapi eğitimi (BDT) alıp ergen ve çocuk danışmanlığına devam etmekteyim. 2023 Yılında gerçekleşen Türkiye de ki deprem felaketinde birçok bölgede online şekilde gönüllü deprem zadeler ile çalıştım.

Şu an çocuk ve ergen danışmanlığı yanında aile danışmanlığı, ebeveynler ile çalışmaktayım. Özel gereksinimli çocukların değerlendirmesi ve aile kabul süreci ile bire bir çalışıp danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyorum.

 

ALINAN EĞİTİM ve SERTİFİKALAR

-Çocuk ve Ergenlerde Uygulayıcı BDT Eğitimi

– Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimi

– Deprem Travması için Kontrol Odaklı Davranış Terapisi

– Çocuklara Cinsel Eğitim Verilmesi Atölyesi

– Çocuk Gelişiminde Oyunun ve Oyuncağın Önemi

– Çocuklarda İstismarı Fark Etme

– AGTE, METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU

– D2 DİKKAT TESTİ, FRANKFURTER DİKKAT TESTİ, BURDON DİKKAT TESTİ

– CATTEL 2A, CATTEL 3A ZEKA TESTİ, BENDER GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGILAMA

– GOODENOUGH- HARİS BİR İNSAN ÇİZ, FROSTİG GÖRSEL ALGI, BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ, PEABODY RESİM KELİME TESTİOnline Psikoloji ve Psikiyatri Merkezi

Online Psikoloji ve Psikiyatri Merkezi×