Blog

Credibly reintermediate backend ideas for cross-platform models. Continually reintermediate integrated processes through technically sound intellectual capital.
DSC_0519-e1576049945330-1024x1005-1.jpg
07/Ara/2022

1966 yılında Lefkoşa’da doğdu. 1993 Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1994-1998 yıllarında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Psikiyatri İhtisası ve 1996-2000 yıllarında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Adli Tıp Doktorası yaptı. 1998-2000 arasında KKTC’de Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik yükümlülüğünü yerine getirdiği esnada Askerde Psikiyatrik Tedavi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurdu ve intiharların önlenmesinde yaptığı çalışmalar nedeniyle GKK takdir Belgesi ile ödüllendirildi. 1998’de YDÜ Psikoloji Bölüm Başkanlığı görevine getirildi. 1998’de LEPİM Lefkoşa Psikiyatri Merkezi’ni kurdu. 2002 yılında KKTC’deki yatılı ilk madde bağımlılığı merkezi olan Pembe Köşk Madde Bağımlılığı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kurdu ve Başhekimlik Görevini yürüttü. 2005 yılında Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü’nü kurduktan sonra ABD’deki NAADAC tarafından yürütülen “Psikoaktif Madde Bağımlılığı Sertifika Programı”nın akreditasyonunu alarak Kıbrıs’ta madde bağımlılığı danışmanlığı eğitimlerini başlattı. 2001’de Psikiyatri Doçenti ve 2013’de Adli Bilimler Profesörü oldu. KKTC’de 3 dönem Lefkoşa Milletvekilliği, Kıbrıs Türk Ruh Sağlığı Derneği Başkanlığı, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Genel Sekreterliği, Özel Hekimler Birliği Asbaşkanlığı görevlerinde bulundu. Psikiyatri alanında Türkiye’de Psikiyatri Kongrelerinde 1997, 2001, 2014, 2017 ve 2018’de dört kez birincilik bir kez ikincilik, bir kez üçüncülük ödülü olmak üzere toplam 6 ödül ve 2002 yılında Türkiye’de Genç Müteşebbisler Derneği JAYSESS tarafından “İnsanlığa ve Sivil Toplum Örgütlerine Yapılan Hizmetler” alanında Akdeniz Bölgesi 40 yaş altı en başarılı kişi ödülü olan TOYP ödülünü aldı. 100’ün üzerinde Bilimsel Makale ve Bildiri yanında, 10 kitabı vardır. Halen Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanlığı, Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü Direktörlüğü ve Lefkoşa Psikiyatri Merkezi’nde Psikiyatrist olarak görev yapmaktadır.


seyda-peker.png
07/Ara/2022

 

1993 yılında Trabzon’da doğdum. 2011 yılında Kanuni Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Psikoloji eğitimime Ankara Yıldırım Beyazıt Devlet Üniversitesi’nde devam ettim ve onur derecesiyle mezun oldum. Üniversite döneminde Ufuk Üniversitesi Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nda (TPÖÇG) temsilci üyelik yaptım. Lisans eğitimimde ‘’Obsesif Kompulsif Bozukluğun Evlilik Doyumuna Etkisi’’ adlı bir çalışma yaptım. Ankara Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Medical Park (Karadeniz) Hastanesi’nde ve Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde stajlar yaptım. Uzun yıllar satrançla ilgilenmiş ve bu alanda ödüllere sahip olmakla beraber sanat bağlantılı olarak yağlı boya resim ve dans ile ilgilendim. Yakın Doğu Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansımı tamamladım. Yüksek lisans tezimi ‘’ Çocukluk Çağı Travmalarının Kumar Oynama Davranışı Üzerine Etkisi’ çalışması ile tamamladım. YDÜ Psikoloji Bölüm Başkanı’nın asistanı olarak görev almakta olup Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde çalışmaktayım. Ayrıca Serbest Çağrışım adlı TV programını hazırlayıp sunmaktayım ve  Kıbrıs Genç Tv de, Kıbrıs Tv de, Euro D tvde , Ada tv de çeşitli programlar yaptım.

Aldığım Eğitimler:

 • Wiesbadener Academia für Psychotherapie (WIAP) onaylı Pozitif Psikoterapi (1000 saat -Halen)
 • NAADAC  (Sigara, Alkol , Madde Bağımlılığı Danışmanlık Eğitimi ) 150 saat
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası
 • Görüşme Teknikleri Eğitimi Katılımcı Sertifikası
 • Grup Terapisi Eğitimi Katılımcı Sertifikası
 • Sanat Terapisi Eğitimi Katılımcı Sertifikası
 • Oyun Terapisi Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası ( Fillial Terapi ve İngiltere Bazlı Oyun Terapisinde Kum Tepsisinin Kullanımı)
 • Çözüm Odaklı Kısa Terapi Uygulayıcı Sertifikası
 • Kriz Travma Yas Eğitimi (Nevin Dölek)
 • Porteus Testi Uygulayıcı Sertifikası (Çocuklar için zeka testi)
 • Minnesota Çok yönlü Kişilik Envanteri Uygulayıcı Sertifikası
 • SCL90-R Psikolojik Belirti Taraması
 • Beier Cümle Tamamlama Testi Uygulayıcı Sertifikası
 • Standardize Mini Mental Test Uygulayıcı Sertifikası
 • Beck Depresyon Envanteri
 • Kent E-G-Y Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası
 • Panss  (Pozitif ve Negatif Belirtiler)   Ölçeği
 • Beck Anksiyete Envanteri
 • Addenbrook Kognitif Muayene – ACE-R Uygulayıcı Sertifikası
 • Kısa Semptom Envanteri
 • Dikkat Testleri ( Burdon, Stroop, İşaretleme ve İz sürme)

İlgi Alanlarım:

 • Kumar Bağımlılığı
 • Alkol Bağımlılığı
 • Madde (Kokain, Ekstazi, Eroin, Esrar, Bonzai, karışık madde) Bağımlılığı
 • İnternet Bağımlılığı
 • Somatizasyon Bozuklukları (Bedensel Yakınmalar)
 • Depresyon
 • Kaygı bozuklukları ( Sosyal fobi, yaygın anksiyete , fobiler, panik atak )
 • Öfke Kontrolü
 • Özgüven Eksikliği
 • Aile ve İlişki Problemleri (Pozitif psikoterapi kapsamında )
 • Kendini Tanıma ve Farkındalık Geliştirme
 • Durumsal Kriz ile Başa Çıkma Becerileri
 • Ergen Danışmanlığı
 • Psikotik seyirli hastalarda destekleyici psikoterapi (Hastayı izleme, alevlenmeyi engelleme ve ilaç uyumunu artırma).

 


Ayhan-Cakici-Es-Fotograf.jpg
07/Ara/2022

12 Haziran 1970 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlk Orta ve Lise eğitimini Lefkoşa’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi bölümünü bitirdikten sonra 2003 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık yüksek lisans programında eğitimine devam etti. ‘KKTC Lise Öğrencileri Arasında Madde Kullanımı Yaygınlığı’ isimli yüksek lisans tez çalışmasını yaptı. 2005 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde Doktora programını girdi ve “KKTC Lise Öğrencilerinde Psikoaktif madde Kullanımının Yaygınlığı, Risk Faktörleri ve Stresle Başa Çıkma Tarzları ile İlişkisinin İncelenmesi” konusunda tezini hazırlayarak programı tamamlamıştır. 2003-2009 yılları arasında Pembe Köşk Tedavi Merkezi’nde psikolojik danışman olarak görev aldı. 2009-2020 yılları arasında YDÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı.2020 yılından itibaren de Girne Üniversitesi Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık Bölümünde Bölüm Başkanı olarak görevine halen devam etmektedir. Çalışmış olduğu bu dönemler boyunca psikopatoloji, psikoterapi ve danışmanlık alanında çeşitli dersler vermiştir. Madde Bağımlılığı Danışmanı, Pozitif psikoterapist ve Aile Terapistidir. 2 çocuk annesi olan Ayhan Çakıcı Eş, Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde Terapist olarak hizmet vermektedir.


simay.jpeg
07/Ara/2022

Merhaba, ben Şimay Erdemirci, 2020 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek şerefle mezun oldum. Lisans eğitimimin ardından yüksek lisansımı İngiltere’de Nottingham Trent University’de Psychological Wellbeing and Mental Health alanında başarıyla tamamladım. Tez konum “Sosyal Anksiyete Bozukluğu Olan Öğrencilerin Alkol ve Marijuana Kullanmasına Neden Olan Faktörler, Sistematik Derleme” idi. Akademik kariyerime devam ederken aynı zamanda KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonunda 6 aylık bir deneyimim oldu. Aldığım eğitimler arasında Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ,Yetişkin Klinik Değerlendirmesi ve Psikoterapi Uygulamaları, Bağımlılığa Yaklaşım Eğitimi ve Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi bulunmaktadır. Pozitif Psikoterapi Temel eğitimi ve Sanat Terapisi Uygulayıcı eğitimine halen devam etmekteyim. Yetişkinlerle çalışmaktayım. Seansları İngilizce ve Türkçe olarak yürütmekteyim.

 

Hello, my name is Şimay Erdemirci. I am a recent Master’s graduate from “Psychological Wellbeing and Mental Health” course at Nottingham Trent University. My research subject is a systematic review that focused on the factors that contribute to alcohol and cannabis use among socially anxious students. My project was graded with a distinction. During the course of my academic career I also managed to achieve 6 months of experience within drug enforcement agency in North Cyprus. Solution Focused Therapy, Adult Clinical Evaluation and Psychotherapy Practices, Approach to Addiction Training and Positive Psychotherapy Basic Training are among the trainings I have received so far. I am still continuing Positive Psychotherapy Basic Training and Art Therapy Practitioner Training. I conduct therapy sessions both in Turkish and English languages.

 


07/Ara/2022

Merhaba, ben Atakan Taşkıran 2017 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde psikoloji lisans eğitimine başladım ve 2021 yılında mezun oldum. Başarılı bir şekilde tamamladığım lisans eğitiminin ardından, akademik kariyerime Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimiyle devam ettim ve şu anda tez aşamasındayım. Tez konum, üniversitede öğrenim gören öğrencilerde nesneleştirilmiş beden bilinci ve vücut algısının ortoreksiya nervoza oluşum riskiyle ve yeme tutumu davranışlarıyla olan ilişkisini inceliyor. Bu konuda derinlemesine araştırmalar yaparak, alandaki bilgi birikimimi geliştirmek için çabalıyorum. Bunun yanı sıra, bilişsel davranışçı terapi eğitimimi tamamladım ve süpervizyon sürecinden geçmekteyim. Ayrıca, pozitif psikoterapi temel eğitimini almaktayım. Kendimi sürekli geliştirmeye yönelik çabalarım kapsamında, NAADAC madde bağımlılığı eğitimim devam etmekte ve nörogelişimsel testler konusunda da eğitimimi tamamlamış bulunmaktayım aldım. Şu anda Psikolog olarak Pembе Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde görev almaktayım.


gamzebeyoglu.jpeg
07/Ara/2022

Gamze Beyoğlu, 1990 yılında İzmir’de doğmuş, İzmir Özel Deniz Koleji’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimini 2016 yılında Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde tamamlayan Gamze Beyoğlu, stajını İzmir Karşıyaka Rehabilitasyon Merkezi’nde yapmıştır.

Stajın hemen ardından çalışma hayatına atılan Gamze Beyoğlu, Boğaziçi Eğitim Kurumları ana şubesinin Rehberlik bölümünde görev almıştır. Bir sonraki yıl aynı eğitim kurumunun idari bölümüne atanan Beyoğlu, “Müdürlük” görevinde bulunduğu dönemde rehberlik etkinliklerini de yürütmüştür. Rehber öğretmen olarak çalıştığı esnada “Ergenlerde Dikkat Bozukluğu”, “Öfkeyle Baş Etme Yöntemleri” ve “İş Psikolojisi” konularında çeşitli seminerler vermiştir.

Eğitim kurumlarında 6 yıl idarecilik yaptıktan sonra, evlilik nedeniyle Kıbrıs’a yerleşen Beyoğlu, “Klinik Psikoloji” yüksek lisansına başlamıştır. Birçok eğitim programına katılan Gamze Beyoğlu, mesleki başarılarını artırmak adına halen yurtiçi-yurtdışı eğitim programlarına katılmaya devam etmektedir. Gamze Beyoğlu, müziğe ve geleneksel çalgılara olan merakını bağlama ile geliştirirken, İzmir Belediye Korosunda konserlere çıkmıştır. Retoriğin büyük güç olduğuna inanan ve gelişmiş retorik tekniklerini mesleğine uyarlayan Gamze Beyoğlu, Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde psikolog olarak görev yapmaktadır.


selinkarasu.jpeg
06/Ara/2022

1999 yılında Sivas’ta doğdum. Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden Yüksek Onur belgesi ile mezun oldum. Lisans tezimi “Bipolar Bozukluk Tanısı Almış Hastaların Psikososyal İşlevselliklerinde Stresle Baş Etme Tutumları” olarak tamamladım. Yakın Doğu Üniversiteli Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünde Tez dönemindeyim. Üniversite dönemimde Türk Psikoloji Öğrenci Çalışma Grubun’da (TPÖÇG) Sosyal Etkinlik Ekip lideri olarak görev aldım.  Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesinde lisans stajımı tamamlamış bulunmaktayım. Aynı zamanda Pembe Köşk’te gönüllü psikologluk yaptım. Yüksek Lisans stajımı Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları bölümünde tamamladım.

Eğitimler:

NAADAC ( Sigara, Alkol, Madde Bağımlılığı Danışmanlık Eğitimi) 150 saat

BDPD (Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği)- Bilişsel Davranışçı Terapide Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme Eğitimimlerim devam etmekteyim.

Wİesbadener Academia für Psychotherapie (WIAP) onaylı Pozitif Psikoterapi Temel Eğitim ( 200 saat) devam etmekteyim.

Acceptance&Commitment Therapy (ACT) Kabul&Adanmışlık Terapi eğitimine devam etmekteyim.

 

Sertifikalar:

Kıbrıs Türk Psikologlar Derneği: Psikokampoloji Kampı; Agorofobi BDT ve Çocuklarda Kaygı Bozukluğu ve BDT.

 1. Ulusal Psikoloji Öğrenciler Kongresi ( UPOK )- Orta Doğu Teknik Üniversitesi “Benlik ve Sizlik” Kongresi Katılımcısı.

Psikoterapide etkin kullanılan 7 teknik, Psikolojide girişimcilik ve yaratıcılık özgüven yönetimi, Aşkın psikolojisi ve ilişkilerde sınırlar.


Ozge-Pinar-Terzioglu-Fotograf.jpg
06/Ara/2022

KİŞİSEL BİLGİLER

ÖZGE PINAR TERZİOĞLU

 (0532) 346 44 32

pinar_terzioglu@yahoo.com

 

 

KİŞİSEL BİLGİLER

Uyruğu : T.C

Doğum Yeri : Pınarhisar

Doğum Tarihi : 17/09/1981

Medeni Durum : Bekar

EĞİTİM

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Felsefe Lisans Eğitimi -2023- Halen

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Lisans Eğitimi 2020-2023

Yakındoğu Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi  (Tezli ) 2019- 2021 (Yüksek Onur Öğrencisi)

Tez Konusu : Çocukluk Çağı Travmalarının Yalnızlık Duygusuna ve Sosyal Anksiyeteye Etkisi

Yüksek Lisans Stajı : Lüleburgaz Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999- 2005

Lüleburgaz Lisesi 1995-1997

İŞ DENEYİMİ

Bilgi Üniversitesi MBA –Part Time Çalışan Öğrenci (10/2003-06/2004)

Bilgi Üniversitesi İletişim Merkezi – Part Time Çalışan Öğrenci Statüsü (10/2004-06/2005)

Adliye Stajı (10/2005-04/2006)

Karaca Hukuk Bürosu – Stajyer Avukat ( 04/2006-10/2006 )

Nermin -İrfan Uçargil Hukuk Bürosu-  İstanbul – Avukat  (2006-2009 )

İş Hukuku ağırlıklı olmak üzere hukuk davalarının dilekçelerinin hazırlanması,duruşma ,keşf vb her türlü prosedüre aktif katılım ,icra prosedürlerinin yürütülmesi işlerini üstlendim.

Terzioğlu Hukuk Bürosu -Lüleburgaz/ Kırklareli – Avukat – ( 2010-2022 )

İcra ve İş Hukuku ağırlıklı olmak üzere çeşitli dava prosedürlerinde görev aldım. Trakya Bölgesinde ( Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, Tekirdağ,Edirne, Pınarhisar, Çerkezköy) faaliyet gösteren ve iki avukat ve üç takip elemanından oluşan Terzioğlu Hukuk bürosunda Türk Telekom A.Ş ,Tivibu ,TTNET A.Ş ve TT Mobil A.Ş’nin (Avea ) Trakya Bölgesindeki sözleşmeli avukatı olarak 12 yıl görev yaptım.

 

EĞİTİM ve SEMİNERLER

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Avrupa Birliği Hukuku ve Amerikan Hukuku     Sertifika Programları- Kötü Muamele Görmeme ve Adil Yargılanma Hakkı İle ilgili AİHM Kararlarının Tartışılması  (15-17 Kasım 2002 )

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK)-Fotoğraf Kursu (03/2003-05/2003)

Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Kulubü-Diksiyon-İletişim Kursu (04/2003-06/2003)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kişisel Gelişim Kulubü –Kültürler Arası Farklılıklar, İletişim ve Beden Dilleri Eğitimi ( 25/05/2003)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kişisel Gelişim Kulubü-Beden Dili Semineri (31/05/2003 )

Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı-Film Oyunculuğu Kursu (03/2004-06/2004)

Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı- Kendini İfadede Yaratıcılık Kursu ( 03/2005-06/2005)

Galatasaray Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) ve Galatasaray Üniversitesi Uluslararası Hukuk ve Diplomasi Kulübü – ‘’Ortadoğu Eğitim Programı’’(15/03- 11/05/2008)

Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi Özel Lüleburgaz Nil Bilgisayar,Yabancı Dil Kursu (24.03.2008-20.05.2008)

İstanbul Barosu CMK Uygulama, Araştırma ve Eğitim Merkezi- Cmk Eğitim Belgesi ( 27/06/ 2008 )

Galatasaray Üniversitesi ‘’ Avrupa Birliği Eğitim Programı’’-(15/03-11/05/2008)

Senem Diyici tarfından verilen Ses ve Nefes Teknikleri Eğitimi   2010

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi Meslek İçi Eğitim Semineri –İcra İflas Hukuku Semineri 11/02/2010

Kuraldışı Akademi Yaşam Okulu Katılımcı Sertifikası ( İletişim, İlişkiler , Özsaygı, Nöro Linguistik Programlama , Amaç Belirlemek ve İnsiyatif Alabilmek ,Kendinizle yüzleşin,Gölgelerden Aydınlığa , Zihinsel Denge,Duygusal Denge, Ruhsal Denge 64 günlük Eğitim Programı) – ( Şubat 2018- Ekim 2018)

Yakındoğu Üniversitesi Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi – 5 Modül (03/2019 – 03/2021 )

Uzaktan Eğitim Meb Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi (08/2020 -02/2021)

İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen 84 saatlik Arabuluculuk Eğitimi (20/06/2022- 05/07/2022 )

Naadac Sigara,Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı Danışmanlık Eğitimi (1. Modül : 25.02.2023-26.02.2023; 2. Modül :26.03.2023-26.03.2023; 3.Modül: 29.04.2023-30.04.2023; 4. Modül 27.05.2023-28.05.2023;

 1. Modül 24.06.2023-25.06.2023)

İstanbul Üniversitesi Sürekli Uygulama ve Eğitim Merkezi Sanat Terapisi Eğitimi (01.03.2023-05.04.2023 )

Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü (Günümüzde Psikoterapi Eğitimi Katılım Sertifikası) 16.08.2023

İstanbul Aydın Üniversitesi Ticaret Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi (05 Şubat- 8 Şubat 2024)

İstanbul Aydın Üniversitesi İş Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi (16 Şubat- 23 Şubat 2024)

İstanbul Aydın Üniversitesi Tüketici Hukukunda Uzman Arabuluculuk (26 Şubat -01 Mart 2024)

İstanbul Maltepe Üniversitesi Sigorta Hukuku Uzman Arabuluculuk Eğitimi (06-09 Mart 2024 )

İstanbul Maltepe Üniveristesi Banka ve Finans Hukuku Uzman Arabuluculuk Eğitimi (14-17 Mart 2024)

İstanbul Üniversitesi Sağlık Hukuku Uzman Arabuluculuk Eğitimi (18-21 Mart 2024)

Terapötik Kartlar Eğitimi 07-08 Şubat 28-29 Şubat 2024 – Süpervizyon Psikolog Sibel Cesur Akyunak

Esenyurt Üniversitesi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Teknikleri Eğitimi -Süpervizyon  (-06-07-08-09 mart 2024 ) Psikolog Sibel Cesur Akyunak -Dr. Öğr Gör. Neslihan KuloğoğluTürker-

Klinik Psikolog Nehir Kadoğlu

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psiko Sosyal Onkoloji Eğitimi 29-30-31 Mart 2024 -20-21 Nisan 2024-10-11-12 Mayıs 2024

Travma ve Yas Terapisi Eğitimi -Süpervizyon 25-26-27-28-29-30 Nisan 2024 -Uzman Psk Sibel Cesur Akyunak-Dr. Öğr Gör. Neslihan Kuloğlu Türker- Klinik Psikolog Nehir Kadoğlu

Bilişsel Davranışçı Terapi ve Gestald Ekolü Çerçevesinde Çocuk, Ergen Psikoterapisi ve Ebeveyn Danışmanlığı Eğitimi – Uzman Psikolog Sibel Cesur Akyunak – Dr. Öğr G. Neslihan Kuloğlu Türker

BİLGİSAYAR
Windows, Microsoft Ofis, Excel, Word, PowerPoint, Access, Internet,Hukuk Tahsilat Sistemi(Hts) , Yasal Tahsilat Sistemi.(Yts)

İLGİ ALANLARI
Psikoloji, seyahat etmek, fotoğraf çekmek, dans etmek (salsa-çaça), oyunculuk,sinema,tiyatro


Ozge-Cakicili-Yucel-Fotograf.jpeg
06/Ara/2022

Gazimağusa’da Namık Kemal Lisesini bitirerek, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Psikoloji lisans programına başladım. Lisans eğitimim boyunca Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünde ve Kuzey Kıbrıs Eğitim Vakfı Vakıf Yöneticiler Kurulu Sekretaryasında öğrenci asistan olarak çalıştım.  Başarılı eğitim sürecimin ardından 2019 yılında lisans programını tamamladım ve ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans Programına başladım. Yüksek Lisans Eğitimim boyunca Araştırma Görevlisi olarak görev aldım. Yüksek Lisans Eğitimim sonunda “Ergenlerde Sosyal Medya Kullanımının, Sosyal Görünüş Kaygısı ve Kontrol Alanı Algılarını Yordaması” üzerine yürüttüğüm tez çalışmamı tamamlayarak 2021 yılında mezun oldum. Yüksek lisans eğitimimin ardından İskele Belediyesi “Evde Sağlık Hizmeti” kapsamında Psikolog olarak çalıştım. 2021 yılında İletişim ve Medya Çalışmaları alanında doktora programına başladım. Eğitim hayatım devam ederken alana ilişkin birçok eğitime katıldım. Çocuk ve Ergenlerde Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Yetişkinlerde Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimimi tamamladım.

Aldığım Eğitimler:

 • Çocuk ve Ergenlerde Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi,
 • Yetişkinlerde Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi,
 • İşaret Dili Eğitimi (KİKEV),
 • MMPI Kişilik Envanteri Eğitimi,
 • D10 Projektif Çizim Testi Eğitimi,
 • Yetişkinlerde Klinik Batarya Ölçekleri Eğitimi Atölye Çalışması SCL-20,
 • Beck Depresyon,
 • Hamilton Depresyon,
 • Hamilton Anksiyete,
 • Çocuk Cinsel İstismarında Psikoeğitim,
 • Şema Terapiyle Duygusal Problemlerin Üstesinden Gelme (Workshop),
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi.

Katıldığım Kongre/Seminerler:

 • Sosyal Psikoloji Kongresi (2017 – Doğu Akdeniz Üniversitesi),
 • Ulusal Psikoloji Kongresi (2018 – Nuh Naci Yazgan Üniversitesi),
 • Çocuk İstismarının Hukuki Boyutu Semineri.

Gonca-Orhaner-Online-Fotograf.jpg
06/Ara/2022

Gonca Orhaner, İstanbul Bilim Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde Florence Nightingale Hastanesinde staj sürecini tamamlamıştır. Lisans Tezini staj sürecinde çalışma imkanı bulduğu sipina bifida hastası olan çocukların aileleri üzerine yapmıştır. Tezinin konusu; ‘Spina Bifidalı Çocuklara Sahip Ebeveynlerin Evlilik Uyumu ve Depresyon Düzeylerinin İncelenmesi’ dir. Yüksek lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji üzerine yapmıştır. Yüksek Lisans Tez konusu ‘Yetişkin Bireylerde Algılanan Duygusal İstismar, Duygusal İstismar Düzeyleri İle Benlik Saygısı Arasındaki İlişki’ olmuştur.

Terapi Eğitimleri- sertifikalar;

EMDR Terapisi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)

Cinsel Terapi ve Çift Terapisi (CİTEB)

Bilişsel Davranışlı Terapi (Ebru Şalcıoğlu/ Dabatem) Nöropsikolojik test bataryası

Mindfulness Farkındalık Temelli Psikoterapi (Yeşilay Danışmanlık Merkezi)

Tütün, Alkol, Madde, İnternet, Kumar Bağımlılığı Temel Eğitim ve İleri Eğitim (Yeşilay Danışmanlık Merkezi)

Kilit Mülteci Gruplar Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek Farkındalık Eğitimi (UNFPA)

 

Alanlar;

Bağımlılık (Alkol, madde, kumar, internet, tütün)

Travma

Kaygı Bozuklukları

İlişki ve iletişim problemleri

Stres

Depresyon

Panik atak

Öfke

Özgüven sorunları

Bipolar bozukluk

Borderlıne

Cinsel işlev bozuklukları

İlişki Problemleri

 
Online Psikoloji ve Psikiyatri Merkezi

Online Psikoloji ve Psikiyatri Merkezi×